מטפל CBT מומלץ במודיעין

כשפונים לטיפול רגשי רוצים ״לקלוע״, כלומר, לפנות למטפל רגשי הנכון והראוי. עם זאת, בגלל אופיו של מקצוע הטיפול, קשה מאוד לאסוף המלצות על מטפל רגשי.

מדוע?

להבדיל מטיפול רגשי, כשמחפשים המלצות על רופא, אפשר להיעזר בחברים ובקרובים שיספרו על מי שטיפל בהם. לעומת זאת, בגלל אופיו האינטימי והפרטי של הטיפול הרגשי, בדרך כלל אנשים לא משתפים את החברים והקרובים בטיפול הרגשי שלהם. זה ממש לא אותו הדבר כמו לספר על ניתוח אורתופדי יעיל או על טיפול שיניים מוצלח.
בנוסף, מטפל רגשי אתי לא יפרסם באתר שלו המלצות של מטופלים על הטיפול שקיבלו אצלו. הטיפול אמור להיות מותאם לצרכים של המטופלים, ולהיות חופשי מהצרכים של המטפל רגשי. הטיפול אמור להיות פרטי לחלוטין. אם מטופל מרגיש הכרת תודה למטפל רגשי הוא יכול לומר זאת למטפל רגשי באופן פרטי.

כשמחפשים המלצות על מטפל רגשי ניתן להיעזר בהפניות של בעלי-מקצוע כמו מטפלים רגשיים אחרים, שיכולים להפנות לקולגות שלדעתם יוכלו להתאים למי שמחפש את הטיפול. בנוסף, אפשר להתרשם ממטפל רגשי שניתן לקרוא או לשמוע על עבודתו. ניתן לפנות למטפל רגשי שעובד מטעם ארגונים מסודרים כמו קופות חולים, מכונים, מטפל רגשי בפיקוח משרד הבריאות או משרד הביטחון, גופים שבדרך כלל בודקים את הכשרתם ותפקודם של המטפלים מטעמם.

בכל מקרה, במפגש עם המטפל רגשי חשוב לברר שהכשרתו מלאה (כלומר, שהוא מומחה בתחום עיסוקו, למשל, מומחה לטיפול CBT ושלא למד ורכש התמחות וניסיון סביב קורס קצר בנושא בלבד). במקביל חשוב לברר לעצמנו האם המטפל "מרגיש לנו" נכון – האם הוא הדמות בה נרצה להיעזר בתהליך המשמעותי והמורכב של טיפול נפשי? כדאי לשאול את עצמך: האם מתאים לך מטפל או מטפלת? האם מתאים לך אדם שקרוב לגילך או דווקא בגיל ובְדוֹר אחרים? האם מתאים לך מטפל בגישה מכוונת ממוקדת תוצאות, שמבוססת על שיטות מבוססות מחקרית, או מטפל שנוקט בגישה תהליכית ודינמית יותר? האם גישתו, סגנון דיבורו, שפת הגוף שלו ואפילו הופעתו גורמים לך להרגיש בנוח ומאפשרים לך להתמסר לטיפול? האם המאמץ להגיע לקליניקה שלו סביר ולא מכביד מדי על התהליך?, האם התרשמת שהוא אדם אמפטי (שיצליח לראות את הדברים מנקודת ראותך ובו זמנית לשמור על המרחק הנכון כדי שיהיה מסוגל לטפל בך)? וכן אדם שיסייע לך באופן מעשי לחולל את השינוי בחייך?